PROFESYONEL DEZENFEKSİYON HİZMETLERİMİZ

Entegre Zararlı Yönetimi

Entegre Zararlı Yönetimi (Integrated Pest Management) zararlılarla mücadelede, tüm mücadele yöntemlerinin bir arada kullanılarak yapılan mücadele şeklidir. Zararlılar ile mücadelede, onları iyi tanımak, biyolojik dönemleri ve alışkanlıkları hakkında bilgi sahibi olmak, zarar oluşmadan alacağımız basit tedbirler ile çok daha kolay, çok daha ekonomik ve çevreye daha az zarar verilerek yapılabilmektedir.

Entegre Zararlı Yönetimi programlarında, biyosidal uygulama ve pestisitlerin kullanımı en son değerlendirilir. Öncelikle amaç, kimyasal olmayan yöntemleri tercih ederek, haşere ve kemirgenlerle mücadele etmektir.

Entegre zararlı yönetiminin temel adımları;

ZEROPEST Entegre Zararlı Yönetimi Uygulama raporlamalarını;

Haşere oluşumunu etkileyecek faktörlerin belirlenmesi ve bunların ortadan kaldırılması, ancak doğru raporlama ile sağlanabilir. Anlaşılabilir raporlama ve uygulanabilir çözümler sunabilmek titiz bir çalışma gerektirir.

Raporlamalarımız, geniş alanların veya onlarca şubenin rahat bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. Yapılan biyolojik aktivite analizleri ile önceki yıl performans değerlendirmeleri yapmak işletmenize değer katacaktır. Dokümantasyon ve kayıt altına almak ulusal ve uluslararası kalite standartlarına faaliyet gösteren işletmelerde oldukça önemlidir.

ZEROPEST, Entegre Zararlı Yönetimi dokümantasyon çalışmalarını şu şekilde özetler;

Pestisit kullanımının sınırlandırılması, kimyasal olmayan mücadele yöntemlerinin ön plana çıkmasına neden olmuştur.